"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Demirspor için el birliği yapalım

Savaş Çokduygulu

Adana Demirspor çok büyük sıkıntıları engelleri aşarak, yıllar sonra Bank Asya kapısına hiç bu kadar yaklaşmamıştı...

Bir başka deyişle Bank Asya için sadece 90 dakika kaldı.

Demirspor'un ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Bizlerin özellikle üzerinde durduğu Adanalılık ruhunu çok iyi taşıyor Adana Demirspor.

Zaten, bunca başarısızlığın ardında sevgisinin milyonları aşması bunun en basit örneğidir. Yani Demirspor halkın takımıdır, bir Adana kimliğidir. Açıkçası, bu noktaya gelmeyi de çok özlemiştik.

Turuncu-beyazlı temsilcimizin Süper lig hayalleri çalındı. Bu olumsuzluğun Demirspor bölümünde yaşanmamasını yürekten diliyorum.

Ve gözümü Adana'nın protokolüne çeviriyorum.

Sn. Valimiz Hüseyin Avni Coş'un Demirspor'a olan bakış açısını çok iyi biliyorum, geldiği günden itiaren gayretini de çok iyi biliyorum.  Milletvekillerimizin ilgisini de biliyorum.  Emniyet Müdürümüz Mehmet Avcı'nın Demirspor'un hiçbir maçını kaçırmadığını ve ne kadar heyecan duyduğunu da biliyorum.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Aldırmaz'ın maddi ve manevi desteğini ve elinden geleni  yine yapacağını biliyorum.

Ama bu yetmez... Gelin Demirspor için el birliği yapalım, Perşembe günkü Final için hepimiz elimizi taşın altına koyalım.

Yukarıda belirttiğim gibi Adanalılık ruhunu taşıyor Demirspor. Bu noktadan Valisi ile Büyük Şehir Belediye Başkanı , İlçe Belediye Başkanları ile, Emniyet Müdürüyle,  Ticaret Odasıyla, Sanayi Odasıyla, Ticaret Borsasıyla, Esnaf Sanatkarlar Odasıyla, STK'lara seslenmek istiyorum:

Gelin 2 günlüğüne de olsa gündeminizin birinci maddesine Demirspor'u yazın, yarın oynanacak final maçı öncesi Demirspor için neler yapabileceğinizi konuşun.

Benim düşüncem, ekstra şampiyonluk primi açıklayabilirsiniz.

Bir örnek verecek olursak, Süleyman Sönmez Başkanlığındaki ADSİAD final maçı için işadamlarını organize edip, özel uçakla Demirspor'u desteklemeye gidecekler.

Ben 53 yaşındayım Adana'da bir takım için daha böylesine özel uçak kaldırılmamıştı.

ADSİAD ve yönetimini kutluyorum.

Bu bir harekettir, hareketi de ADSİAD başlatmıştır.

Son ifadelerimi Demirspor çatısı altında bulunan isimlere aktarmak istiyorum.

Futbolcularımızı verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum, Teknik Direktör Ercan Albay'a ayrıca güveniyorum. Yıllar önce yine Denizli'de elde edilen şampiyonlukta takımın teknik direktörüydü.
Haydi kivrem yine başaracaksın...

Başkan Mehmet Gökoğlu'nu verdiği mücadeleden dolayı kutluyorum. Demirsporluluğunu anlatmama gerek yok, zira iliklerine kadar yaşadığını biliyorum, yönetiminle birlikte bu kez başaracağına yürekten inanıyorum.

Ve siyasi iradeye sesleniyor...İktidar partisinin vekilleri, ana muhalefet partisinin ve muhalefet partisinin vekilleri...Haydi hep birlikte Denizli'nin yolunu tutalım. Adana'nın nasıl bir güç olduğunu tüm Türkiye'ye gösterelim. Yani, Adana'nın değeri olan Demirspor'umuzu yalnız bırakmayalım. Çünkü bu takım bu hoca ve bu yönetim bunu hak ediyor. Adanalı bu şampiyonluğu istiyor. Şehir inanılmaz bir şekilde heyecanlı. Her yerde Demirspor konuşuluyor. Lütfen sayın vekiller, seçilmişler olarak halkın temsilcileri olarak göreviniz Demirspor'a Denizli'de destek vermektir. 

Tüm Adana'ya sesleniyorum:

Gün birlik günü, gün Adana günü, gün Demirspor'u destekleme günü.

Gelin hepimiz elimizi taşın altına sokalım.

DEMİRSPOR İÇİN EL BİRLİĞİ YAPALIM....Haberin Yazarı   :   Savaş Çokduygulu       Eposta Adresi   :  savas.cokduygulu@5ocaknews.com

Yazarın Önceki Yazısı  :   Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz

Haber Tarihi : 30.05.2012         Bu Haber 6017 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter