"Çukurova’nın En İyi Gazetesi"

Son Güncelleme 10:35

Vali Coş’u tanımak.

Savaş Çokduygulu


O sıra dışı bir kimlik, sıra dışı bir idareci. O, zeki, bilgili ve kararlı bir Vali. O, özü sözü bir, gözünü budaktan esirgemeyen, Adanalı tabiriyle tam bir delikanlı bir mizaca sahip. O, Adana'da iz bırakan özel ve güzel bir insan. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya'ya atandı. Adanamıza da Sakarya Valisi Mustafa Büyük atandı. Her iki valimize de yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

 Vali Coş, yakın dostumdur. Dost olmaktan gurur duyduğum ender insanlardan birisidir. Sayın Vali Coş ile yakın bir çalışma sürecimiz olmuştur. İyi yürekli, içinde insan sevgisi olan, dostuyla dost olan, alçak gönüllü, mert, delikanlı, adam gibi adamdır. Bizim basın dünyasında hastalıktır, iyi yazdığın zaman hemen söverler, kızarlar. Ama Adanalılar bilir bizi. Sevdiğimizi sonuna kadar savunuruz. Yerel, ulusal heryerden Coş'a atılan iftiraları, yapılan karalamaları unutmadık. Hele 10 Kasım'ı hiç unutmadık. Olayın saptırıldığını iyi bilenlerden birisiyim. Adana eşrafından işadamı Ali Milli'nin dediği gibi, sen kocaman şehrin valisine herkesin içinde hakaret edeceksin, küfür edeceksin, Vali istemdışı bir cevap verince kıyamet kopacak. Vali insan değil mi? Cevap veremez mi? O da etten kemikten yaradılmamış mı? Emin olun onun yerinde ben olsam daha beterini yapardım. Sağduyulu vatandaş 'valimiz az bile dedi' diyor ama, iftiracılar işlerine geldiği gibi olayı çarpıttı.

Vali Coş, klasik bir vali değil. Mevzuatı bilen, yolsuzluğa geçit vermeyen, projelere açık olan,  sivil toplum örgütlerine önem veren, bazen olayların çözülmesi için sabahlara kadar uyumayan, çalışan, süratli düşünen ve süratli karar veren yardımsever bir vali. Göreve geldiği günden bu yana ulusal medyanın linç girişimlerine maruz kaldığı günler oldu. İnanın sevgili Adanalılar, bunların çoğu haksız karalama kampanyalarıydı. Bu vali bu kadarını hak etmedi. Geldiğinden beri Adana için çalıştı. Adana'yı gerçekten sevdi. Tanıyan Adanalılar da onu çok sevdi. Ama iftiracılar durmadı. Bakan Ömer Çelik hatta Başbakanımız bile Vali Coş ile neden uğraşıldığını iyi biliyorlardı. Bu nedenle Vali Coş'a sahip çıktılar.

Dün usta gazeteci Erol Karataş ağabeyim köşesinde valiye yer vermiş nakış gibi işlemişti. Eline sağlık Erol ağabey. Biz önemli değerlerimize sahip çıkmayı Adanalılık bilinci ve sorumluluğu sayıyoruz. Sayın Valim Coş'a görevde olduğu süreçte bu kente koyduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Yolun açık olsun Sayın Valim. Sizinle dostluğumuz Pazar'a kadar değil mezara kadardır.Haberin Yazarı   :   Savaş Çokduygulu       Eposta Adresi   :  savas.cokduygulu@5ocaknews.com

Yazarın Önceki Yazısı  :   Ömer Çelik Ömer Çeliktir

Haber Tarihi : 27.05.2014         Bu Haber 4022 Kez Okundu.Yorumlar(0)

Henüz Yorum Eklenmemiş

Yorum

(*) Zorunlu alanlar

CAPTCHA

Resmi görüntülemekte sorun yaşıyorsanız yenileyiniz.

Lütfen bu alana yukarıda gördüğünüz güvenlik kodunu giriniz

REKLAM

Facebook

Twitter